V roce 1892 začal Jindřich Heisler vyrábět s 15 lidmi v pronajatých místnostech budovy čp.174 papírové špičky k doutníkům. Pro ojedinělou výrobu v Čechách a velký odbyt firmu rozšířil přístavbou čp. 171 a její modernizací. V této době měla továrna vlastní kartonážnické a litografické oddělení a bylo zde zaměstnáno 236 lidí. Pan Heisler se věnoval i navrhování nových strojů pro svůj podnik. Výrobky byly patentovány, vyrábělo se jich až 130 000 kusů denně a balily se do ozdobných krabic vlastní výroby. V roce 1912 po smrti J. Heislera převzali továrnu jeho tři synové. Syn Dr. Ing. Robert zaváděl postupně výrobu léčiv a chemikálií pro technické účely. Mimo jiné připravoval i peroxid vodíku, který používal Bedřich Heisler ve své továrně na bělení a ztenčování vlasů. V letech 1914 až 1918 ho ve velkém množství dodával do nemocnic a polních lazaretů. Navazovala výroba syntetických léčiv. Továrna měla své zastoupení v mnoha zemích Evropy.
Spolumajitel František Heisler zaměstnával i svého syna Jindřicha, který ač vystudoval chemickou průmyslovou školu, stále více tíhnul ke kulturnímu dění. V Chrasti nasbíral mnoho zkušeností v litografické dílně, které poté uplatňoval v Praze, kam se jeho rodina v roce 1936 přestěhovala. Připojil se k Surrealistické skupině, kde spolupracoval s významými malíři např. s Jindřichem Štýrským a Toyen. S Toyen se do továrny často vraceli, a oba zde tvořili, vzniklo tu mnoho výtvarných děl. Mimo jiné zde Toyen vytvořila autobiografii, která zůstala mezi lidmi.
Před okupací R. Heisler továrnu prodal spolku pro chemickou a hutní výrobu v Praze, sám v roce 1939 emigroval do Velké Británie. Výroba léků byla postupně omezována a podnik přecházel na výrobu obalů a veškeré kartonáže pro léky. V této době byl podnik začleněn do Spojených farmaceutických závodů (Spofa), později do národního podniku Východočeské papírny.
Po totalitním režimu v roce 1994 byl podnik přejmenován na Orlické papírny a po 10 letech byl prodán firmě Slunap. Ta začínala jako fyzická osoba Vít Navrátil – SLUNAP se zaměřením převážně na výrobu rychlovazačů, odkládacích map a jiného kancelářekého zboží. V roce 1995 se se společnost přetransformovala na SLUNAP s.r.o. a rozšířila sortiment o školní potřeby a potahovanou kartonáž. O pět let později, v roce 2000, se dalšími majiteli stali jednatelé společnosti HIT OFFICE GROUP a.s.. Toto spojení bylo pro naši firmu zlomové, neboť jsme mohli naše možnosti opět rozšířit. Do portfolia produktů tak přibyl potravinářský program a výroba pořadačů. V roce 2005 jsme zakoupili výrobu aromatických visaček a naše firma tak znovu rozšířila svoji nabídku produktů, tentokrát v oblasti reklamy. Toto odvětí rozšiřujeme i nadále, neboť v roce 2013 jsme zakoupili stroje na výrobu potisku textilu.